2 czerwca 2019

Goście cz. 1/2

#1 - JASIEK MELA

Pozwólcie, że najpierw przedstawię Wam tzw. Gości z zewnątrz, którzy będą nam towarzyszyć podczas SM 2019.

Pierwszą osobą jaką spotkanie już w piątek będzie Jasiek Mela.

Urodził się 30 grudnia 1988 roku w Gdańsku, ale wychował się w Malborku.

W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku porażenia prądem (15 000 V) amputowano mu rękę i nogę. Porusza się o protezie podudzia.

Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon.

W 2009 roku założył Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej.

Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline. A, i objada się burgerami 😉

#2 - Dobromir "Mak" Makowski

Kolejnym gościem będzie człowiek, który w tytule swojej biograficznej książki sam o sobie mówi, że wyrwał się z piekła. Ale niech on sam przemówi do Was:

Bałem się. Potwornie się bałem. Ojca, który nie skąpił pasa. Matki, która wybrała alkohol Zamiast swoich dzieci. Opiekunów w Pogotowiu Opiekuńczym. Wychowawców w domu dziecka. Braku akceptacji. Chciałem zabić ten strach, przestać go czuć! Zacząłem kraść, bo chciałem być tacy jak koledzy. Zacząłem pić, zacząłem ćpać. Gdzieś miałem naukę, bo kim ja mogłem zostać. Od małego słyszałem tylko: „Skończysz jak matka.” Słyszałem to tak często, że aż sam w to uwierzyłem. Wtedy, gdy byłem już na dnie i myślałem, że gorzej być nie może, zmarła mi Mama, zmarł mi Tata. Zrozumiałem, że nie mogę żyć tak jak oni! Że nie jestem na to skazany, bo to ja wybieram swoją przyszłość. To nie było proste. Ciągle nie jest, ale dziś już wiem, że jest możliwe. Możliwe jest powstanie z cmentarza. Teraz chcę wam o tym powiedzieć. Poznajcie moją historię i zacznijcie żyć z pasją!

Dobromir „Mak” Makowski

Dobromir obecnie jest:

  • pedagogiem i nauczycielem wychowania fizycznego, który mieszka w Pabianicach wraz z żoną Bogumiłą i dziećmi (córeczkami Dobrusią, Ludmiłką i synkiem Lubomirem).
  • autorem projektu RAPPEDAGOGIA, który jest realizowany od 2010 roku i dotarł do kilkuset szkół na terenie całej Polski.
  • autorem książki biograficznej o tytule “Wyrwałem się z piekła” – wydanej w 2017 roku przez wydawnictwo ZNAK.
  • założycielem CENTRUM MŁODZIEŻOWEGO (powstałego w 2011 roku) w Pabianicach.
  • założycielem „Fundacji MŁODZI DLA MŁODYCH”.
Pozostałych Gości tzw. „naszych” poznacie już w kolejnym wpisie 🙂 
 
Scroll to top