14 marca 2019

Koncerty SM 2019

#1 - FISHECLECTIC

Rozpoczniemy 26. Spotkanie Młodych 2019 od koncertu, który zagra dla nas zespół FISHECLECTIC.

To zespół muzyczny grający muzykę w stylu alternatywnego pop,  założony przez małżeństwo artystów: Joannę Kupczyńską (autorkę piosenek, wokalistkę)   i Łukasza Kupczyńskiego (autora tekstów, kompozytora, multiinstrumentalisty, producenta muzycznego).

Zespół Fisheclectic zadebiutował jako duet w roku 2012 płytą „Wejdź”, tematycznie inspirowaną Pieśnią nad Pieśniami. Znalazły się na niej piosenki takie jak : ”Ogród”, „Krok za krokiem”, „Góra Mirry”, czy „Ukochana”.

Rok później muzycy rozpoczęli swoją działalność koncertową zapraszając do współpracy gitarzystę Michała Dziubę. Od tamtej pory muzycy koncertują w kraju i zagranicą zarówno na dużych scenach amfiteatrów i  filharmonii, jak i małych scenach klubowych.

W roku 2015  pojawiła się ich kolejna płyta – Biorę Ciebie, na której znalazły się między innymi ich najbardziej popularne utwory: „Chcę widzieć Cię” (prawie 2mln. Odtworzeń w serwisie YouTube) i „Ucisz się”.

W maju 2018 odbyła się premiera najnowszej płyty zespołu pt. „Jeszcze nie Znikaj” , na której znalazło się 13 wielowarstwowych kompozycji w języku polskim i angielskim.  Partie smyczkowe, ciepłe brzmienia gitary akustycznej, partie mandoli, mandoliny i kontrabasu łączą się z analogowymi brzmieniami syntezatorów rodem z lat 80-tych.

Single zapowiadające płytę to  m.in. „Jak Ogień w Nocy”, „Podróżnik” i „Eli”.

#2 - OWCA & o. Tomasz Nowak OP

Tak jak w ubiegłym roku Spotkanie Młodych zakończy się koncertem, ale… to nie będzie zwykły koncert 🙂 To będzie ogromne, duchowe wydarzenie, które będzie podsumowywało wszystko co się wydarzy podczas SM 2019, ale o tym kiedy indziej 🙂 

Zespół OWCA powstał z potrzeby i w akcji na „weekendach pełnych łaski” organizowanych przez krakowską Fundację Malak. Stwierdziliśmy, że jest potrzeba pisania pieśni, których nam brakuje do uwielbienia. Takich pieśni, jakimi sami chcielibyśmy się modlić.

OWCA sama o sobie:

Staramy się wszyscy mówić Bogu „tak”, ale jesteśmy grzeszni i upadamy niejednokrotnie. Jeżeli chodzi o osobę Maryi, to jest nam bardzo bliska i bardzo droga. Chcieliśmy stworzyć pieśń, która będzie cytowała Jej słowa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. To są ostatnie słowa, które w Ewangelii wypowiada Maryja. Na tej podstawie zbudowaliśmy utwór „Tak”, który jest powiedzeniem „tak” na wszystko, co Jezus dla nas ma – tutaj, na ziemi. Niezwykle się cieszę, że jest taka pieśń, która cytuje Matkę Bożą, będącą dla nas wzorem kobiecości.

Agnieszka Musiał, wokalistka OWCY

To jest ogromna łaska i zaszczyt. Stojąc na scenie, mamy ładny widok na ludzi. Oni są naprawdę piękni. Pamiętam siebie, jak jeździłam na diecezjalne dni młodzieży. Pamiętam, jak targały mną różne emocje. Chciałam się skupić. Nie potrafiłam. Miałam wrażenie, że moje myśli idą w jedną stronę, ciało w drugą. Dzięki temu wspomnieniu umiem wczuć się w ich sytuację, w moment, w którym są w drodze do Pana Boga. Już przez samo stanie i patrzenie na ludzi, którzy walczą o modlitwę, na grupę, która coś robi, chcą tak samo Pana Boga uwielbiać, uczą się wspólnej modlitwy. Dziękowałam w sercu Panu Bogu za tych wszystkich młodych ludzi. Każdemu, który się tu znalazł, błogosławię z czystego serca i dziękuję Bogu, że są takie miejsca. Pamiętam, że ja też w takich miejscach Go odnajdowałam. To jest służba. Mam wrażenie, że ona nas znajduje bardziej niż my ją i po prostu chcemy być narzędziami w Jego ręku. Tak jak potrafimy. On nas uposażył w wiele talentów. Mamy w zespole wspaniałych muzyków i to też jest ogromna łaska, że w tej materii nie ma walki. Wykorzystując to, co mamy, to, co nam dał, chcemy słuchać Go i nie spełniać tylko swoich planów i zamierzeń, ale przede wszystkim naszego Pasterza.

Katarzyna Bogusz, wokalistka OWCY

 
A co w tej całej plejadzie muzycznej w zespole OWCA robi o. Tomasz NOWAK OP

O tym się dowiecie, kiedy przedstawimy Wam całość planu SM 2019 🙂 

 

Scroll to top